Blog - Kolay Ofis | Sanal ofis ile masrafsız iş kurma

Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation.
9 Nisan 2021
pexels-cowomen-2041629-1280x853.jpg

SANAL OFİSİN AMACI

Sanal ofisin amacı, tamamen sizlerin lehine olacak şekilde ekonominizi ve işlerinizin yürümesi için sizlere şirket ya da dernek vb. gibi kurulmasında adres temini yapmanız için sizlere yardımcı olmaktır.

Türk Ticaret Kanunu’nda bir şirket ya da dernek vb. kurduğunuz yasal bir adres belirtmek zorundasınız.  Bu duruma göre bir ofis açmak sizlere bir hayli masraf olacaktır. Sadece maddi açıdan değil manevi açıdan da sizleri yoracaktır. Ofis kirasıyla başlayıp depozito, tadilat, tamirat, dekorasyon, mobilya gibi daha en başından sizi zorlayacak durumda kalacaksınız. Ofisi açtıktan sonrası için ise bir sekreterinizin olması gerekiyor. Tabi sekreterinizin maaşı, sigortası gibi sizlere ayrı bir masraf çıkıyor. Ayrıca sekreteriniz yetiştirmeniz gerekiyor, iş hakkında bir zaman harcamanız gerekiyor ve sekreterinizin iş geliş, gidiş zamanı, resmi tatiller, hafta tatilleri gibi birçok şeyi takip etmeniz gerekiyor. Yine ofisi açtıktan sonrası için elektrik, su, doğal gaz, klima, temizlik, mutfak, stopaj vergisi gibi sizlere fazlasıyla yük olacak masraflarla karşı karşıya kalacaksınız. Bu durumda henüz işe başlamadan stres ve yük binmiş olacak üzerinize. Ve siz bu stresle çalışmanıza odaklanmakta sorun yaşayabilirsiniz. Birçok girişimci sırf bu masraflar yüzünden hayallerinden, yapmak istedikleri aslında olmak istedikleri yerden vazgeçiyorlar. Bu durumda sanal ofis sizler için kurtarıcı oluyor.  Çünkü sizlere yük olacak bu masraflardan kurtarmış oluyoruz. Yani siz ofis kirası, depozito, tadilat, tamirat, dekorasyon, mobilya, sekreterinizin maaşı, sigortası, elektrik, su, doğal gaz, klima, temizlik, mutfak, stopaj vergisi gibi ek harcamaları ödemek zorunda kalmayacaksınız. Sadece işinize odaklanıp hayalleriniz için büyük bir adımın başlangıcını yapacaksınız. Sanal ofis gibi bir seçenek varken şu anda kendinizin ofis kurması ve bu masrafların dâhil olması sizler için çok avantajlı bir durum sayılmaz. Bu yüzden sizlere ekonomik olarak ve iş yükü açısından yardımcı oluyoruz. Sizlere yasal adres temini yaparken posta, evrak, kargolarınızı da biz sizler için teslim alıyoruz. Yani bir kargonuz geldiğinde sizlere bilgisini veriyoruz. Sizler için muhafaza ediyoruz siz teslim alana dek. Sekreter bulundurmak gibi bir derdiniz de kalmıyor böylece. Sizlere bilginiz ve onayınız dâhilinde işlem yapıyoruz. Her gün ofis gelmek bir sorununuz kalmadan istediğiniz gibi, istediğiniz yerden çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Ayrıca toplantınız olduğunda ya da ofisi kullanmak istediğiniz sizlere lokasyonlarımızdan istediğiniz gibi 12 kişilik kapasiteli odalarımızı sizler için hazırlıyoruz. Sınırsız çay, kahve ikramlıklarımızda mevcuttur. Müşterileriniz ya da konuklarınız geldiğinde güler yüzle karşılanır. Profesyonel bir şekilde ağırlanır. Siz olmadığınızda bir müşteriniz ya da konuğunuz geldiğinde profesyonel bir şekilde karşılanır sizlere haber verilir. Böylece mahcup duruma düşme gibi bir durumunuz olmaz. Müşteri de kaybetmemiş olursunuz. Kapımızda da tabelamız olmadığı içinde müşterilerinizin kafası karışmaz. Sizler için avantajlı durum nasıl olacaksa bunları düşünüp sizlere kaliteli bir hizmet veriyoruz.

  Sanal ofisin amacı, sizler için düşünülmüş bir çalışma ortamını yaratmaktır. Böyle bir durumda sanal ofisler sizler için her şekilde çok daha avantajlı bir durum haline geliyor. Adresimizde prestijli bir adrestir. Balgat ofisimiz MHP Genel Merkezi ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı yakınında bulunan Yapım İş Merkezi’nde bulunuyor. Kızılay ofisimiz Meşrutiyet Caddesinde bulunan Özsoy İş Merkezi içerisinde bulunduğu için sizler için çok daha kurumsal bir adres temini yapıyoruz. Kartvizitinizde de adresimizi kullanabiliyorsunuz. Böylece çok daha profesyonel bir görüntü çizmiş oluyorsunuz. Sözleşmelerimiz 1 yıllık olarak yapıyoruz istediğiniz gibi sözleşmeyi uzatma şansınızda oluyor. 

 


2 Nisan 2021
sanal-ofis-resimleri-.jpg

MALİ MÜŞAVİRLER İÇİN HAZIR OFİS

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavirlerin çalışma usul ve esasları gereği yönetmelik hükümlerine göre ‘Büro Edinme Zorunluluğu’ hükmü bulunmaktadır. Bu durumda sıfırdan bir ofis tutma sizler için epey zorlayıcı ve meşakkatli bir yol olabilir. Maddi ve manevi açıdan sizleri yorabilir. Henüz çok işin balındaysanız ve bir ofis kiralamak istediğinizde sizlere yüklü bir miktarda masraf çıkacaktır. Üstelik büronuzun konumu da çok önemlidir. Prestijli bir adreste olursanız müşteri portföyünüzde ona göre şekillenecektir. Tabi böyle bir adreste bulunmak için ofis kirası ve depozito, emlak komisyonu gibi yüklü bir miktarda ödemeniz gerekir. Ayrıca yönetmelik gereği ikamet adresinizi büro olarak gösterme imkânınızda olmuyor. Evden çalışma olarak sürdüremiyorsunuz. Bu durumda sıfırdan bir ofis açma fikri çok avantajlı bir seçenek olarak görünmüyor. Üstelik sizler için oluşmuş hazır ofisler varken. Hazır ofis, sizler için her şey düşünülmüş konforlu ve şık tasarımla döşenmiş ofislerdir.

Sıfırdan bir büro açmak istediğinizde sadece ofis kirası değil ofis kiralıktan sonra önemli miktarlarda masraf çıkacaktır. Dekorasyon, tadilat, tamirat, mobilya gibi ofisinizi düzene oturtmak için ve görünümünüzün çok daha kaliteli olması için harcama yapmanız gerekir. Bunların hepsi olduktan sonra ise yanınıza çalışan almanız gerekir. Misafirlerinizi, müşterileriniz karşılaması için bu durumda çalışanınızın maaşı ve sigortası da zorlayacaktır. Daha sonrasında ise elektrik, su, doğal gaz, wifi, klima, mutfak, temizlik, stopaj vergisi gibi bir diğer masraflar çıkacaktır. Kiranızın önemli bir miktarı kadar stopaj vergisi ödemek zorunda kalacaksınız. Ayrıca ofisinizin de güvenliğini sağlamak zorundasınız. Binanızın girişi güvenlikli mi diye düşünmelisiniz. Ofisinizde güvenlik kamerası bulundurmalısınız. Bunlar önemli ayrıntılardır. Ve tabii ilk başta düşündüğünüzde sıfırdan bir ofis açmanın daha işin en başında önemli bir sermaye gerektirdiğini görüyoruz. Daha yeni başlıyorsanız herkeste böyle bir sermayenin olması epey zor olur. Dolayısıyla hazır ofis sizler için çok daha avantajlı bir seçenek olur.

Hazır ofisin avantajlarını kısa bir cümlede özetlemek gerekirse isminden de anlaşılacağı gibi sizin hem nakit hem vakitten tasarruf edeceğiniz ofislerdir. Ayrıca sekreter ihtiyacınızda ortadan kalkar. Ofislerimiz zaten hazır ofis olduğu için isminden de anlaşılacağı gibi zaten dekore edilmiş ofislerdir bu yüzden dekorasyon, tadilat, tamirat, mobilya gibi masraflarla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Büyüklüğüne ve dekorasyonuna göre değişen herkesin zevkine uyabilecek hazır ofislerimiz vardır. Elektrik, su, doğal gaz, wifi, klima, mutfak, temizlik, stopaj vergisi gibi harcamaları da ödemenize gerek kalmayacak. Bu harcamalardan kurtulmak sizde önemli bir seviyede refaha erişmenizi sağlayacak. Böylece bu masrafları dert etmeden sadece işinize odaklanabileceksiniz. Ve sermayenizi sadece ofise vermekten kurtulacaksınız.

İş merkezi içerisinde olduğumuz için prestij açısından sizlere önemli bir avantaj sağlar. Balgat’ta ve Kızılay’da ofislerimiz mevcuttur. Konumlarımız merkezidir. Böylece müşteri portföyünüz açıdan sizleri çok daha iyi bir seviyeye taşır. Balgat ofisimiz MHP Genel Merkezi ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı yakınında yer alan Yapım İş Merkezi’nde yer alır. Kızılay ofisimiz Meşrutiyet Caddesi’nde yer alan Özsoy İş Merkezi’nde yer alır. Ayrıç bina girişlerimiz şifrelidir ve güvenlik kamerası mevcuttur. Ofisimizin içerisinde de kamera mevcuttur. Güvenlik açısından da gönül rahatlığıyla çalışmalarınızı sürdürebilme imkanına sahip olursunuz.

Ayrıca iş merkezi içerisinde jeneratörümüz vardır. Böylece herhangi bir elektrik kesintisinde dahi çalışmalarınız aksamadan çalışmalarınızı sürdürebileceksiniz. Sizler için her şey düşünülmüş ofisler hem paradan hem de zamanınızdan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.


22 Mart 2021
pexels-cowomen-2041629-1280x853.jpg

Kolay Ofis’te Covid-19 Önlemleri

 •       Çalışanlara Covid-19 bilgilendirilmesi yapıldı.
 •       Ofisteki masalar sosyal mesafe kuralına göre yeniden düzenlendi.
 •       Girişe sizler için dezenfektan ve kolonya koyduk.
 •       Ofisimizde sık sık temizlik yapılıyor ve dezenfekte ediliyor.
 •       Ofislerimizde temiz hava sirkülasyonuna dikkat ediliyor.
 •       Çalışanlar müşterilerle sosyal mesafe kuralına uyulması konusunda bilgilendirildi.
 •       Maskenin önemine dikkat ediliyor ve  takılmasına dikkat ediliyor.
 •       Toplantı odalarında sandalyeleri sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde dekore ediyoruz. Ve sık sık havalandırma, dezenfekte etme işlemi uygulanıyor.
 •       Müşterilerin ofise geldiklerinde maske takmaları konusunda dikkat ediliyor. 
 •       Herhangi bir korona belirtisinde direkt olarak test yapılmasına dikkat ediliyor.
 •       Bir odada çalışanlar haricinde 2’den fazla müşteri bulunmamasına dikkat ediliyor.

 Pandemi sürecinde herkesin çok zor geçirdiği bir dönemde kurallara uyarak sizlerin ve çalışanlarımızın sağlığına özenle dikkat ediyoruz.

Bu pandemi döneminde artık ofislere gitmek hepimiz için endişeli bir durum haline geldi. Kendimiz ve sevdiklerimizin sağlığından dolayı endişelerimiz arttı. Bu durumda kimse ofis tercih etmek istemiyor. Ve yasaklardan dolayı ofislerin kapanıp açılması maddi ve manevi zarara uğrattı herkesi. Dolayısıyla şu anda sanal ofis sizler için her açıdan çok daha uygun bir alternatif olacaktır.

  Sanal ofis hizmetimizde sizlere yasal adres temini yapıyoruz. Yani her gün ofise gelmenize gerek kalmadan istediğiniz gibi istediğiniz yerden çalışmalarınızı sürdürebiliyorsunuz. Bir ofis kiraladığınızda oluşacak ofis masraflarından da kurtulmuş oluyorsunuz. Ofis kirası, depozito, elektrik, su, doğal gaz, temizlik, mutfak, stopaj vergisi, güvenlik, tadilat, tamirat, dekorasyon, mobilya gibi ek masrafların önüne geçmiş oluyorsunuz ve ekonomik açıdan sizlere çok rahat bir alan oluşturuyor. Ayrıca pandemi döneminde de kendinizi ve sevdiklerinizi riske atmadan işlerinizde de aksama olmadan devamlılık sağlamış oluyorsunuz.

  Hizmetlerimiz arasında kargo ve posta alma hizmeti vardır. Yani yasal adresiniz bizim adresimiz olacağı için kargo, posta ve evraklarınız adresimize gelir. Sizler için teslim alıyoruz. Mesaj yoluyla sizlere haber verilir. Bilginiz ve onayınız dâhilinde muhafaza edilir. Ne zaman isterseniz gelip teslim alıyorsunuz. Böylece evraklarınızda kaybolma ya da adreste bulunmadığınız için geri gönderme gibi bir durumla karşı karşıya kalmamış oluyorsunuz. Aklınızı bunların kurcalamasına gerek kalmıyor. Sizler için her şey düşünülmüş sanal ofisler bu pandemi sürecinde kurtarıcınız olacaktır.

   Daha kurumsal ve profesyonel görünmeniz için sizlere opsiyonel olarak 0312 veya 0850 numara tahsisi yapıyoruz. Böylece iletişim numaranıza cep telefonu koymanıza gerek kalmayacak. Daha prestijli bir görünümde olacaksınız. Çağrılarınız bizim sizlere tahsis ettiğimiz numaraya düşer ve biz verdiğiniz numaraya yönlendirme sağlanır. Böylece müşterilerinizle daha kaliteli bir iletişim kurarsınız.

Ayrıca yine opsiyonel olarak sizlere çağrı karşılama yani sekreterlik hizmeti de veriyoruz. 80 çağrı kotasıyla şirketinizin ismiyle çağrı merkezinde ki çalışanlarımız çağrılarınızı karşılar ve bilgileri alır size yönlendirme sağlar. Ayrıca İngilizce çağrı karşılama hizmetimizde mevcuttur. Yabancı müşterileriniz karşısında böylece prestijinizde kaybolmamış olur. Sizlere her açıdan kaliteli bir hizmet sunuyoruz. Ve sıfırdan bir ofis açmanın maliyetinden oldukça düşük fiyatlar sunuyoruz. Ekonomik açısından da pandeminin getirdiği sorunlar açısından da sizler için çok daha avantajlı bir durum.

Bir çok girişimci bu maliyetler ve pandeminin getirdiği sağlık sorunları yüzünden çalışmalarına ara veriyor. Sanal ofis sayesinde hayallerinizi ertelemenize gerek kalmayacak. İstediğiniz bu zamana kadar hayal ettiğiniz işinizi yapmak için çok büyük ve önemli bir adım atmış olacaksınız. Böylece başkasının hayallerini değil kendi hayallerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

 


11 Mart 2021
WhatsApp-Image-2020-01-29-at-12.52.01-21-1280x853.jpeg

Hazır Ofis Avantajları

Hazır ofis; Sizler için özenle tasarımı yapılmış, şık, konforlu ofislerdir. Ekstra dekorasyon için ücret ödemeyeceğiniz, ekonomik, kendinizi rahat hissedeceğiniz işinize tamamen odaklanabileceğiniz ofislerdir. Ekstra elektrik, su, doğal gaz, klima, güvenlik, temizlik, mutfak, sekreter maaşı, stopaj vergisi harcamaları ödemeden hepsinin içeriğinde dâhil olan hazır ofislerimizi sunuyoruz. İstediğiniz zaman kullanabileceğiniz, istediğiniz büyüklükte ofislerimiz mevcuttur. Rahatsız edilmeyeceğiniz rahatça işinizi yapabileceğiniz ofislerdir. Bina girişimiz şifrelidir. Binada ve ofisimizde kamera sistemleri mevcuttur. Dolayısıyla güvenlik açısından da sizlere avantaj sunuyoruz. Mutfağımızda sınırsız çay ve kahvemiz de vardır.  Siz ve müşterileriniz istediğiniz gibi faydalanabilirsiniz.

  Ofiste olmasanız dahi kargolarınız ve postalarınız karşılanır. Sizlere e posta yoluyla bilgi aktarılır. Sizler için muhafaza edilir. Böylece ne zaman isterseniz gelip alabilirsiniz. Aklınızda kargolarınızda kalmamış olur. Siz işinize odaklanın diğer işleri biz sizin yerinize hallederiz.

 Hijyenik, pandemi tedbirlerine uyulan ferah bir ofiste çalışma fırsatı bulacaksınız. Ekstra temizlik bir ücret ödeminize gerek kalmayacak. İçiniz rahat bir şekilde sadece işinizi yapabileceksiniz.

 Ofisimiz iş merkezi içerisinde olduğu için bulunabilirlik açısından kolaydır. Prestijli bir adrese sahip olursunuz. Kendiniz bir ofis kiralamak istediğinizde prestijli bir ofise sahip olmak istediğiniz masraflar bütçenizi aşar. Ofis kiraladıktan sonra ki masraflarınızda cabası. Kısacası daha işinize başlamadan masraflar sizi bir hayli zor duruma düşürür. Stopaj vergisi, tadilat tamirat, ofis eşyası gibi birçok masrafla karşı karşıya kalacağınız sizi ekonomik açıdan zorlayacak bir durumun içinde bulursunuz kendinizi. Böyle bir durumda işinizden istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Hayallerinizden vazgeçebilirsiniz. Bizde sizler hayallerinizden vazgeçmeyin bir başkasının değilde kendi hayallerinizin peşinden gitmeniz için sizlere kolaylık sağlıyoruz.

Siz ofiste olmasanız dahi misafiriniz / konuğunuz geldiğinde güler yüzle ve profesyonel bir şekilde karşılanır. Böylece misafirinize de daha profesyonel görünme şansına sahip olursunuz. Ekstra toplantılarınız için 12 kişilik kapasiteli toplantı odalarımızı kullanabiliyorsunuz. Misafirleriniz / konuklarınız ve sizin için sınırsız çay ve kahve ve ikramlık servisimiz vardır.

  Binamızda jeneratör bulunduğu için işlerinizde aksama olmadan devamlılık sağlayabilirsiniz. Sizlere kolaylık sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Hazır ofisin avantajlarını kendiniz de farkında olacaksınız. Hem ekonomi hem işlerinizin kolaylaşması için sizlere hazır ofis en avantajlı konum olacaktır. Kullanmaya başladığınız sizde hazır ofisin avantajlarını ve konforunu görmüş olacaksınız.

 Sözleşmelerimiz 1 yıllıktır. Sözleşmelerimizi dilediğiniz gibi uzatabiliyorsunuz. Hazır ofisin rahatlığını gördüğünüzde hiç vazgeçemeyeceksiniz. İşlerinizin kolaylaştığını ve daha konforlu bir alana sahip olduğunuzu gördükten sonra hazır ofise fazlasıyla alışacaksınız. Bütün bu rahatlık ve konfora göre fiyatlarımız ekonomiktir. Bizim işimiz sizlerin işlerini kolaylaştırmak. Ve sizde işlerinizin kolaylaştığını gördükten sonra bu hizmetten yüksek verim aldığınızı gördükten sonra hazır ofis sizler için ikinci bir ev olacaktır. Sizlere bunun garantisini veriyoruz.

Kapıda kendi tabelamız olmadığı için misafirleriniz / konuklarınız için daha profesyonel görünümde olursunuz. Böylece misafirlerinizin / konuklarınızın kafası karışmamış olur. Ve prestijli bir görünüme sahip olursunuz. Girişte sekretarya olduğu için yine sizler için bu durum büyük bir avantaja dönüşür.

Balgat ofisimiz konum olarak MHP Genel Merkezi ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı yakınında yer aldığı için sizlere prestij kazandırır. Kızılay ofisimiz Meşrutiyet Caddesinde yer aldığı için yine konum olarak hem kolay bulunabilir hem profesyonel görünmenize neden olur. Yine Balgat Oğuzlar Mahallesinde 3. Lokasyonumuzda da kullanım sağlayabiliyorsunuz. Size uygun hangi lokasyonu isterseniz bulunabiliyorsunuz. 3 adresimizde bulunabilirlik açısından hem kolay hem de prestijli ve profesyonel adreslerdir.


5 Mart 2021
pexels-fauxels-3183197-1280x854.jpg

Sanal ofislerin Yasal Geçerliliği Varmı? 

Sanal ofis; son zamanlarda teknolojinin ilerlemesi dünyanın dijitalleşmesi ve dünya çapında yayılan Covid 19 pandemisi sürecinde oldukça popüler olmaya ve adından oldukça söz ettirmeye başladı.sanal kullanımlı ofisler daha çok evinden çalışmayı tercih eden ofis ortamına ihtiyaç duymayan işyeri sahipleri tarafından tercih edilmektedir. 

Sanal kullanımlı ofislerin avantajlarını daha iyi anlamak için merkezi lokasyonlarda bulunan bir iş merkezinde ofis tuttuğumuzu düşünelim iş yeri aylık kirası, stopajı, aidatı, doğalgaz elektrik su temizlik giderlerini ve çalıştırmak zorunda olduğunuz personel maaşı, sigortası hesapladığımızda aylık ciddi miktarlarda giderlerimiz olduğunu görürüz. 

Tüm bunlara ödeme yapmadan yılda bir sefer sadece sanal ofis bedelini ödeyerek ofis adresini merkezde bir işmerkezinde göstermek bütçenize oldukça faydalı olacaktır. ayrıca sanal ofislerin bulundukları konum ve iş merkezi içinde olması iş yapmış olduğunuz kişiler nazarında prestijinizi artıracaktır.

Sanal ofis Yasalmı?

İş yeri sahipleri tarafından  Arama motorlarında en çok aranılan sorulardan biride “sanal kullanımlı ofisler yasal mı?”

sanal ofisSanal ofisler tamamen yasaldır. İş kurmak veya adres taşımak isteyen yada dernek açacak dernek adresi taşıyacak her işyeri veya dernek sahibi sanal kullanımlı ofislerin bu avantajından yararlanabilirler. limited şirket, anonim şirket adi ortaklık, şahıs firması veya derneklerin şirket kurmak veya adres taşımak için vergi dairesine adres bildirmesi gerekmektedir. Bu adres sizin şirket adresiniz olarak geçer. Türk Ticaret Kanununda iş adresinin tanımı yapılırken adreste olacak firma sayısı konusunda kısıtlayıcı bir madde bulunmamaktadır. Bu nedenle aynı ofis içerisinde oda kiralayıp düzenli olarak kullanım sağlayan hazır ofis kullanıcılarının adresinin yasal olması gibi sanal ofis yasaldır. Şİrket kurulumunuzu yada adres taşıma işlemlerinizi bir an önce gerçekleştirip işinize başlamak istiyorsanız sanal ofis hizmetlerini tercih ederek en uygun fiyatlarla en iyi hizmeti Kolay Ofis ile alabilirsiniz 

Geleneksel ofisler maaliyet yüksek olması nedeni ile artık hem dünyamızda hem ülkemizde yerlerini sanal ofislere bırakmışlardır. Kendi işini kurmak isteyenlerin, dernek kurcakların yada genç girişimcilerin ilk yapacağı şey ofislerimize gelerek Kolay ofisle tanışmak ve sanal ofis avantajlarından yararlanmaktır.

Sanal ofis bize ne avantaj sağlar

 • Şirket ve derneklerimiz için yasal adres sağlar.
 • Yasal bir sanal ofis sözleşmesine sahip olursunuz.
 • Aylık maliyeti az olduğu için ekonomiktir.
 • Ofis gideri yoktur. (Örn: Elektrik, su,doğalgaz faturası,aidat, sigorta vb.)
 • Stopaj vergisi yoktur, faturanızı gider olarak gösterebilirsiniz.

Sanal ofislerde vergi dairesi yoklaması

Sanal kullanımlı ofis kavramı, il tamamen yasal zemine dayanır. Türk Ticaret Kanunu’na göre, türü ne olursa olsun bir şirket kurabilmeniz için tebligat adresinizin olması zorunludur.r. Eğer şirket kuracak bir girişimciyseniz, kuruluş prosedürlerine ek olarak bir Kolay ofis şubesine gelerek sanal ofis sözleşmesini imzalayın. Muhasebecinizin vergi dairesine açılış yada adres taşıma başvurusu yapması sonrası ofislerimizin bağlı bulunduğu vergi dairesinden gelen vergi memuru tarafından (Balgat Ofisimiz BAŞKENT VERGİ DAİRESİNE, Kızılay ofisimiz ÇANKAYA VERGİ DAİRESİNE bağlıdır) açılışınız ve taşımanız gerçekleştirilir.adresinizi sanal ofisinizden yönetme olanağı resmi kurumlar için de yasal olarak bir engel teşkil etmez.

 


10 Şubat 2021
sanal-ofis-resimleri-.jpg

Geleneksel Ofis Yerine Geçen Sanal Ofis Kavramı

Sanal ofis; Geleneksel ofis ile modernin her alanda karşılaştığı bir zamandan geçerken, gelin alışılmış ofis ve yeni nesil ofis kavramlarını yakından inceleyelim. Uzun bir zamandır iş yaşamında yer edinen yeni nesil ofis kavramı neleri kapsıyor? Geleneksel ofislerin suyu mu çıktı?

Toplumumuz genel itibari ile geleneklerimize bağlı insanlardan oluşuyor. Aslında milletlerin kültürleri de geleneklerine bağlılığı nispetinde oluşuyor da denilebilir. Bayramlarda el öpmeye gitmek, bizim toplumun yazılı olmayan ama asla vazgeçilmez bir geleneğidir. Bu da her bir ferdin toplum içerisindeki kültürel gelişmesine yardımcı olur.

Geleneklere bağlılık onlardan vazgeçmeyi de zorlaştırıyor. Bu bir bayram gezmesi olabileceği gibi bir işyeri de olabiliyor. İşte alışılmış ofis dediğimiz şey de eksiksiz olarak bu alışkanlıklarla kurulmuş olan ve çalışan iş yerleridir. Ancak küreselleşen dünya, kendine yeni alanlar açmakta ve geleneklere de savaş açmaktadır. Kendisine yer bulabilmek için eski alışkanlıkların değişmesini öngörmektedir. Burada gelenek ya da modernizmi savunmak yerine neyi nasıl değerlendireceğimize bakmamız gerekecek.

Geleneksel bir ofis anlayışla yeni sanal  kullanımlı ofis anlayışı arasındaki farklar nelerdir? Hangisi fayda/maliyet açısından öne çıkıyor. Yeni nesil ofis ortamlarında çalıştığım zaman ne kaybederim ya da ne kazanırım? Geleneksel bir ofiste çalışmaya devam edersem kazancım ve kaybım neler olacaktır?

Bir iş insanı önce bunları değerlendirmek durumundadır. Bu değerlendirmeyi yapmadan önce de kendine ne lazım olduğunu maddeler şeklinde belirlemeli ve bu maddelere hangisi uygunsa ona göre davranmalıdır.

Yeni nesil ofisler

Sanal OfisAdı üzerinde yeni nesil ofis. Hitap ettiği öncelikli kitle yeni girişimciler, çünkü bu değişim onlar için esasında bir başlangıç. İş hayatına yeni atılan genç girişimciler alışılmış ofis anlayışla hiç karşılaşmadan yeni nesil ofislerle tanıştıklarında önyargılardan uzak bir biçimde hareket ederek tercihlerini ihtiyaçlara göre belirleyebiliyor. İş dünyasına yeni atılan birisi için de düşük maliyetler tabi ki çok önemli. Prestijli bir lokasyondaki uygun fiyatla kiralanabilen ofisler, cazip bir hal alıyor.

Geleneksel ofis anlayışında metrekare / kişi sayısı gibi bir verimlilik hesabı gerçekleştirilirken, yeni nesil ofis anlayışında ofis verimliliği, içerdiği sosyal imkânlar, teknoloji, sosyalleşme, eğlence ve spor tesislerinin bütünü bulunuyor. Bugün dünyanın en büyük şirketlerinin merkez ofisleri bu anlayış ile hazırlanıyor. İçinde sosyal hayata dair her şeyi barındıran bir kampüs gibi hazırlanan ofis ortamlarında, çalışanların verimini artırmak için bütün ayrıntılar düşünülüyor.

Y Kuşağı ve yeni nesil ofisler

Y kuşağının önem vermiş olduğu yeni nesil ofisler, ofis kültüründeki önemli değişikliklerin giderek kabul göreceğini gösteriyor. Geçmişten geleceğe doğru değişen dünyada, değişim hızı seneler geçtikçe artıyor. Ofisler de bu değişim içinde ayrı bir noktaya evriliyor. Çağdaş ihtiyaçlara uygun olarak beklentilerin değiştiğini fark eden girişimciler tarafından hayata geçirilen yeni nesil ofisler, Y kuşağı tarafından benimseniyor.

İş yapma biçimlerinin değiştiği, değişen teknoloji ve yeni kuşakların beklentilerinin de bu değişimden etkilendiği çağımızda ofislerin tasarımından tutun da içerisindeki sosyal yaşam alanlarına kadar her şey yeniye ayak uydurmak mecburiyetinde…

Sosyal yaşam öne çıkıyor

Geleneksel ofis anlayışında patronların istediği şekilde tasarlanan çalışma alanları, bu günlerde bir değişime tanıklık ediyor. Ofisler arası görsel bağlantı, ortak sosyal yaşam alanlarının iş gelişimine ve çalışan bağlılığına katkıları bir gerçek olarak değerlendirilmeye başlandı. Artık bugün yeni nesil ofis ortamlarında, ofis alanındaki sosyal yaşam kurgusu ve birimler arasındaki ilişkilere daha fazla önem verilmekte. Bu iş ve yaşam alanlarını iç içe getiren ofis anlayışı, alışılmış ofislere göre çalışanlar açısından da önemli motivasyonlar sağlıyor. Ortak kullanıldığı alanlar arasında bulunan bahçe katları gün içerisindeki yorgunluk ve durağanlığı giderici bir aktivasyonu getiriyor.


22 Ocak 2021
sanal-ofis-resimleri-.jpg

Alışveriş Sitelerinde Satış  Yapabilmek için Sanal Ofis  İle Çalışmak

İnternetten alışveriş yapmak artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Aradığımız ürünü hızlı bir şekilde bulmak, fiyat karşılaştırmasını hızlı bir şekilde yapabilmek açısından e-ticaret, kullanıcılara klasik dükkanlardan ve AVM lerden alışverişe göre avantajlar sunuyor. Geniş ürün yelpazesi sunan ve tek seferde her türlü ürünün beraber alınmasını mümkün kılan Hepsiburda, Trendyol, Amazon, N11, Gittigidiyor gibi siteler ise sektörün motoru işlevindeler.

Son zamanlarda Koronavirüs (COVID-19) vakalarının da çoğalması, insanların mağazalara girmek istememesi ve temassız alışveriş opsiyonlarının doğmasıyla sektörün ivmelenmesini iyice arttırarak alışkanlıklarımızın değişmesine ve internetten alışverişin iyice yaygınlaşmasına olanak tanıdı.

Peki bu rüzgarı yakalayarak Hepsi burda, Trendyol, Amazon Türkiye, N11, Gitti gidiyor gibi pazar yerlerinde satış yapabilmek için ne yapmak gerekmektedir? Nasıl kendinize bir internet satış sitesi açarak satış yapabilirsiniz?

Bu mecralarda var olabilmenin temel kuralı fatura kesebilen bir şirket sahibi olmanızdır. Ancak tüzel bir kişilik kazandıktan sonra bu sitelere başvurabilir, satıcı olarak onay satın aldıktan sonra ürünlerinizi listelemeye başlayabilirsiniz. Peki şirketinizi nasıl kuracaksınız?

Bu noktada Kolay Ofis ile  Sanal Ofis paketlerinden birini tercih ederek şirket kuruluşunuzu hemen yapabilirsiniz. İster şahıs şirketi, dilerseniz limited veya anonim şirket kuracak olun, bizimle yapacağınız bir kira protokolü ile vergi dairesine başvurarak şirket açılışınızı verebilir ve yaklaşık bir hafta içinde hemen satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Küçük bir işletme, veya yalnız çalışan bir girişimci iseniz başta şahıs şirketi kurmak işlerinizi hem hızlandıracak, hem de maliyetlerinizi ve yükümlülüklerinizi büyük oranda azaltacaktır. Üstelik bizimle protokol yapmaya geldiğinizde kimlik belgenizin ve ikametgahınızın (yerleşim yeri belgesi) yanınızda olması yeterli olacaktır. Limited şirketler için ise önden yapacağınız bir ünvan başvurusu, imza sirküleri gibi bazı ek belgeler gerekli olacaktır.

Peki Sanal Ofis bu bağlamda size ne kazandıracak? Stopaj ödemeyeceğiniz için önemli bir miktar cebinizde kalırken ofisle alakalı tüm gönderilerinizin takibi bizde olacak, herhangi bir iade, veya sorun durumunda ise kişisel adresiniz rahatsız edilmeyecek. Bunun gibi muhtemel sorularınız için Sanal Ofis Hakkında Sıkça Sorulan Sorular bölümümüzü incelemenizi öneriyoruz.


14 Ocak 2021
hero_12-1-1280x733.jpg

Avukatlar İçin Sanal Ve Hazır Ofis Seçenekleri

Avukatlık mesleği hukukun tesisi için büyük önem taşıyor. Sosyal hayatın giderek karmaşıklaştığı, iş yaşamının farklı niteliklere büründüğü günümüz dünyasında avukatların rolü de giderek büyüyor. Bu sebeple mesleğin gerektirdiği nitelikler dışında daha sağlıklı bir çalışma ortamı da önemli hususlardan biri oluyor. Bu kapsamda sanal ofisler, fiziki bir ofise ihtiyaç duymayan özel görüşme yapmak durumunda olmayan avukatlar için prestijli bir lokasyon sunuyor. Siz de bir fatura adresi sağlaması, evrak ve çağrılarınızı karşılaması, kargo hizmeti vermesi gibi pek çok farklı avantaj sunan sanal ofis alternatiflerini değerlendirebilir, kendiniz ve müşterileriniz için en iyi çalışma ortamını hazırlayabilirsiniz.

Avukatlar İçin Sanal Ofis Avantajları

İlerleyen teknoloji, pek çok meslek grubu için fiziki ofislerin alışılmış sınırları dışına çıkan ofis konseptlerini gündeme taşıyor. Artık sıklıkla bahsi geçen sanal ofisler avukatlık, danışmanlık gibi farklı meslek dallarında popülerlik kazanıyor. Kurulu bir ofise sahip olmadan işlerinizi yürütebileceğiniz sanal ofis hizmeti sayesinde mobil olarak dilediğiniz yerde çalışabilirsiniz. Sanal ofislerin avukatlara sağlamış olduğu diğer avantajlar aşağıda belirtilen gibi sıralanabiliyor:

• Avukatlar için sanal ofis hizmetleri, işlerinizi yürütürken bağlı olacağınız bir mekan olmadığı için mekan ve zaman esnekliği sunarak hayatınızı kolaylaştırıyor.

• Avukatlara özel ofis seçenekleri, size özel kurumsal bir adres vadediyor. Böylece evizden çalışmayı tercih etseniz bile, iletişim adresiniz kurumsal nitelikte oluyor.

• İş hayatına yeni atıldıysanız sanal ofisler sayesinde iş merkezleri içerisinde kurumsal bir adres sunabilirsiniz.

• Avukatlara sanal ofis hizmetleri,  kargo karşılama, çağrı karşılama, gelen misafir karşılama gibi sekreterlik hizmetlerini de kapsıyor.

• Sanal ofisler toplantı salonu hizmetleriyle uzmanlik vadediyor. Sanal ofis kiralayarak size sunulmakta olan toplantı odalarını belirlenen saatlerde kullanabilir ve özel görüşmelerinizi kurumsal bir ortamda gerçekleştirebilirsiniz.

• Ofis ve sekreterlik hizmetlerinin beraber sunulması, ofis giderlerinizi kontrol etmenize destek veriyor.

Kolay Ofisin Avukatlara Sağladığı Faydalar

• Adliyeye yakın ofislerimiz sayesinde zamandan tasarruf edebilirsiniz. Avukatlar için hazır ofis seçenekleri iş merkezlerinde yasal adres avantajı sunuyor ve müşterileriniz nezdinde prestijinizi artırmanıza da imkan tanıyor.

• Avukat olarak alışılmış ofis kiralama veya ofis satın alma maliyetine katlanmak yerine Kolay Ofis aracılığıyla tam donanımlı hazır ofis kiralayabilirsiniz. Avukatlara hazır ofis alternatifleri tüm gereksinimlerinizi karşılıyor.

• Hazır ofisler tebligatların teslim alınması gibi faaliyetlerin sizin adınıza yapılmasına imkan veriyor. Beklediğiniz tebligatları sekreterlik hizmeti kapsamında uzman bir biçimde teslim alabilirsiniz.

• Tam donanımlı hazır ofisler telefonların cevaplanması hizmeti de sunuyor. Böylece sizi arayan müşterileriniz daima size ulaşabiliyor. Çağrı karşılama hizmeti müşterilerinizle daha sağlıklı bir iletişim kurmanız için büyük önem taşıyor.


8 Ocak 2021
firma_kurma5-1280x720.jpg

Hazır Ofis Seçeneklerinden Faydalanın

Ofisinize gelen misafirleriniz sekreteriniz tarafından girişte karşılanarak odanıza veya toplantı odasına kadar eşlik edilerek bir araya gelmenizi sağlamaktadır. Ofisiniz, toplantı salonları ve genel mahallerin temizliği hizmet veren firmalar tarafından düzenli olarak ayrıca bir ücret talep edilmeden gerçekleştirilmektedir. Hazır ofisler piyasa koşullarına göre minimum risk ile maksimum esneklik maliyet avantajı sağlar. Ofise kolay ulaşabilme imkanı, merkezi yerde ve toplu taşıma alternatiflerinin bulunduğu lokasyon, hazır ofis kiralayan kişilerin ihtiyaçları, firmanın sunduğu olanaklar ile ofisin bulunduğu iş merkezinin kalitesi. Hizmet süresi genelde 1 sene olmasına karşı aylık ve haftalık seçeneklerde mevcuttur

Genelde bu kiralama işlerini küçük işletmeler, bilişim firmaları, saha dışı proje ekipleri, merkezi yurtdışında olan temsilcilikler, yabancı sermayeli şirketler, geçici kısa süreli firmalar, danışmanlık firmaları, avukatlar ile iş yatırım boyutunun ileride ne oranda olacağını tahmin edemeyen firmalar kullanmaktadır. Ayrıca, yakın zamanda farklı bir bölgeye taşınma planı olan kısa süreli ofise ihtiyaç duyanlar, prestijli bir adreste iş yeri sahibi olma isteği, film yapım ekipleri prestijli adres ve konumda bir ofise sahip olursunuz. Bunlar da işletmenize sağlanan avantajlardır. Son teknoloji telefon santral altyapısı, fotokopi ve faks cihazları kullanımınıza sunulmaktadır. Ofisinize hemen yerleşip çalışmaya başlama imkanı bulunmaktadır. Sizler için ofisinizi hazırladık, sadece bilgisayarınızı almanız yeterlidir. Dilerseniz size sekreter hizmetini de sunabilmekteyiz. Ofislerin lokasyonları oldukça iyidir. Nitelikli çalışanlarınızla, nitelikli müşterilerinizi bekleyebilirsiniz. Hadi gelin ve işlerinizi hemen hızlandıralım, böylelikler her daim çözüm odaklı hizmetleri de sürdürebiliriz.

Hazır Ofisle Yatırımını Artır

Öncelikle geleneksel bir ofis tuttuğunuzu düşünelim. Sanal ofisler genellikle merkezi konumları olan, lüks ve şık iş merkezlerinde bulunurlar. Bir hazır ofis kiralama bedeliyle aynı konumda ve aynı şıklıkta bir ofis kiralanması imkansızdır. İstanbul’un iş merkezinde, prestijli bir konumdaki plazada sanal ofis kiralama bedeliyle klasik bir ofis kiralamak isterseniz ulaşımı çok daha zor olabilecek, arka sokaklarda bir apartman dairesi veya hiç de şık olmayan bir ofis kiralayabileceksiniz. Elbette bu durum da müşteri ziyaretleri, toplantılar sırasında işinizi olumsuz etkileyecektir. Buna rağmen yine de klasik bir ofis için kat be kat fazla kira ödemeniz gerekecektir. Ayrıca harcamalarınız sadece kirayla da bitmez.

Emlak komisyonu, depozito, aidat, internet, su, elektrik, sekreter maaşı gibi daha birçok gideriniz olacaktır. Ofise gitmediğiniz günler için bile kira ödeyeceksiniz. Sekreter tutmazsanız siz ofis dışındayken ziyaretçilerinizin karşılanması, telefonların cevaplanması, posta ve kargoların teslim alınması gibi sorunlarla karşılaşacaksınız. Sanal ofis seçeneğinde ise bu tip sorunlarınız olmayacaktır. Eğer sürekli ofis içinde çalışmanız gerekmiyorsa sanal ofisin klasik ofise göre birçok avantajı varken klasik ofis kiralayarak elde edeceğiz tek avantaj kendinize ait bir çalışma alanına sahip olmak olacaktır. Fakat bilinmelidir ki sanal ofis firmaları aynı zamanda hazır ofis kiralama hizmetleri de vermektedir. Yani sanal ofis ile başladığınız işiniz büyümeye başladığında ve personel gereksiniminiz doğduğunda, iş adresinizi değiştirmeden aynı adreste hazır ofis kiralayarak çalışma alanına sahip olmanız da mümkündür.

Ayrıca size toplantı odaları da ayarlıyoruz. Sanal ofisin en önemli avantajı klasik bir ofise göre karşılaştırılamayacak oranda ekonomik olmasıdır. Klasik bir ofise göre çok daha ucuz olmasının yanı sıra şirket adresi olarak evinizi göstermekten de çok daha prestijli ve profesyonel bir çözümdür. Son yıllarda ülkemizde hem girişimciliğin yaygınlaşması hem de teknolojik gelişimler sebebiyle çalışma biçimlerimizdeki değişiklikler farklı ofis anlayışlarını da yaygınlaştırdı. Artık çok daha fazla genç girişimci kendi işlerini kurmak istiyorlar. Elbette birçoğunun ilk aşamalarda yeterli finansman kaynakları olmuyor. Onlar için de en uygun seçenek hazır ofis gibi gözüküyor.

Hazır Ofisle İşlerinizi Hızlandırın

Kendi işyerinizin olmasını istiyorsanız ancak sürekli olarak kullanamayacağınız için ofis sahibi olmaktan vazgeçiyorsanız hazır ofis imkanlarını değerlendirmelisiniz. Hazır ofisler kendi iş olmasını isteyip de sürekli olarak bu iş yerini kullanmayacak olan kişilere hizmet vermesi için oluşturulmuş ofislerdir. Örneğin; bir ofis açmak istiyorsunuz ve sürekli olarak burada bulunamayacaksınız. Normal şartlarda isterseniz ayda 3 gün kullanın isterseniz de 30 gün kullanın mutlaka bir ofis açmanız gerekmekte ve bu ofisiniz ile ilgilenmek zorundasınızdır. Faturalar, işler, mailler bunların yanında eşya seçimi, yerleştirme, yer bulma gibi birçok sorunla karşı karşıya kalacaksınız. Açtığınız bu ofisin temizliğinden sekreterlik işlemlerine kadar birçok şey ile uğraşmanız gerekmektedir. Eğer sürekli olarak ofisinizi kullanmanıza gerek yok ise ya da ofisinizi çok yoğun olarak kullanmak istemiyorsanız hazır ofislerden herhangi birini kiralamanız yeterlidir. Hazır ofis kiraladığınızda ofisinizin temizliğinden sekreterlik işlemlerine kadar birçok detay ile hazır ofisinizi kiraladığınız birim ilgilenmektedir. Siz sadece hazır ofisinizin kirasını ödersiniz ve müşterileriniz, çalışanlarınız ile toplantı veya görüşme yapmak istediğinizde ofisinizi kullanırsınız. Bunların yanı sıra hazır ofis kullanmak yerine kendi ofisinizi açmak istediğinizde mobilya masrafları vb. gibi birçok gider için bütçe ayırmanız gerekirken hazır ofis kiraladığınızda bu giderlere bütçe ayırmanıza gerek yoktur. Hazır ofisler her detayı ile tam bir ofis işlevi gördüğünden iş hayatınızın bir parçası olabilecek mekanlardan bir tanesi niteliğindedir.


6 Ocak 2021
post_06-1-1280x800.jpg

E-Ofis Seçiminizi Bizimle Yapın

Elektronik ofis olarak bilinen ve fiziksel bir ofise ihtiyaç duymaksınız sadece sanal ortamda kullanabileceğiniz lakin adresinin fiziksel olduğu ofisleri tercih edebilirsiniz. Bu tarz ofisler her zaman sizin avantajınıza olacak önemli mi önemli bir husus olmaktadır. Aynı zamanda adınıza gelen postalar ve kargolar da tarafımızdan teslim alınacak ve sonrasında da sizlere teslim edilecektir. Böylelikle de problem ve sorun yaşamadan en uygun şekilde ideali haline gelecek hizmetlerden faydalanmak da bu hususta mümkündür. Siz de kaliteli ve en uygun şekildeki sanal ofis hizmetini burada alabilir, en uygunu haline gelecek hizmetlerden de burada memnuniyet duyabilirsiniz. Bu konuda elbette firmamız sizler için en uygun şekildeki alternatif hizmetleri sağlayacaktır. Her zaman bu alanda sizlere vermiş olduğumuz hizmetler doğrultusunda sanal ofis ihtiyacınızı karşılamaktayız. Maliyet konusunda her zaman en uygununu sağlamak hususunda bu alanda sizlere hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

Sizler de bu konuda gerekli donanım ve ekipmana sahip olan firmanız ile yani bizimle bu hususta çalışabilirsiniz. Firmamız yılların vermiş olduğu tecrübe ile ofis alanındaki her türü ihtiyacınızı karşılamak üzere burada yer alıyor, sizlerin isteklerinize göre hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Sürekli olarak ofis giderleri ile uğraşmak yerine veyahut ofise gelen giden evrakları incelemek kontrol etmek yerine işleri kovalamak her zaman en büyük bir avantaj olacaktır. Bu hususta da firmamız sizlere en iyi hizmetleri sağlayabilmek badana sanal ofis hizmetlerini sağlamaktadır. Kendinize göre en uygun olanını verildikten sonrasında bunu tarafımızdan temin ederek gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Tarafımızdan sağlanacak olan e-ofis hizmetleri her zaman sizlerin açısından elbette en uygunu haline gelecektir. Bu hususta da firmamız gerekli bütün işlemleri gerçekleştirecek olup bu hususta herhangi bir şekilde problem ve sorun yaşamasını engellemek adına her ne gerekliyse bunun sağlanması firmamız adına mümkündü. O halde siz de elektronik ofis tercihinizi, seçiminizi tarafımız ile birlikte geçekleştir. Burada sizlere ofis bağlamında gerekli olan bütün çözümleri sunmayı hedeflemekteyiz. Dolayısıyla da en uygun çözümler tarafımızdan gerçekleştirilecek olup her zaman en iyisi de bizimle sağlanacaktır.

 En Uygun Sanal Ofis Hizmetleri

Oldukça uygun şekilde ofis hizmetlerinden faydalanmak istemez misiniz? Bundan en uygun şekilde faydalanacağınız elbette hiç şüphe yok ki sanal olarak kullanımlı ofisler olmaktadır. Günümüzde de bu hususta en iyisi ve uygunu olarak bilinmekte ve nitelendirilmekte olan ofis seçeneklerinin tercih edileceğini belirtmek bu hususta hiç şüphe yok ki en iyisi haline gelecektir. Tarafımızdan da bu hususta emin olabilirsiniz ki en iyi çözümleri sağlamak elbette sanal ofis ile ilgili mümkündür. Günümüzde fiziksel  olarak kullanılan ofisten daha çok  sanal olarak kullanılan ofisler fazlasıyla tercih edilmektedir. Bunun en büyük sebeplerinden birisi de sana olarak tercih edilen ofislerin maliyetinin fiziksel ofislere oranla çok daha düşük olması sebebiyledir.

Pratik Yasal Ofis Seçimini Yapın

Bundan dolayı da ülkemizde ve dünyada her geçen gün kullanım oranı artan sanal ofisler popülerliğini artırarak devam etmektedir. Bilindiği üzere bu ofislerin en büyük sebeplerinden ve tercih edilebilir  olmasından biri düşük maliyetinden ötürüdür. Maliyetinin düşük ve aynı zamanda düzenli bir şekilde ilerlemesinden ötürü birçok kişi tarafından avantaj olarak nitelendirilmektedir. Dolayısıyla da fiziksel ofise harcanan maddi harcamanın çok daha cüzi bir miktarı sana olarak kullanılan ofislere harcın aldığı zaman hem mekandan hem de maddi yönden tasarruf edilmiş olacaktır. Sadece bununla kalmayarak fiziksel bir ofisim gerçekleştirdiği bütün işlemlerin gerçekleştirildiğini Böylelikle de Herhangi bir sorun yaşamaksızın yasalar gereğine uygun bir şekilde tercih edilebileceğini belirtmekte fayda var.