MALİ MÜŞAVİRLER İÇİN HAZIR OFİS - Kolay Ofis | Sanal ofis ile masrafsız iş kurma

2 Nisan 2021by sanalofis0
sanal-ofis-resimleri-.jpg

MALİ MÜŞAVİRLER İÇİN HAZIR OFİS

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavirlerin çalışma usul ve esasları gereği yönetmelik hükümlerine göre ‘Büro Edinme Zorunluluğu’ hükmü bulunmaktadır. Bu durumda sıfırdan bir ofis tutma sizler için epey zorlayıcı ve meşakkatli bir yol olabilir. Maddi ve manevi açıdan sizleri yorabilir. Henüz çok işin balındaysanız ve bir ofis kiralamak istediğinizde sizlere yüklü bir miktarda masraf çıkacaktır. Üstelik büronuzun konumu da çok önemlidir. Prestijli bir adreste olursanız müşteri portföyünüzde ona göre şekillenecektir. Tabi böyle bir adreste bulunmak için ofis kirası ve depozito, emlak komisyonu gibi yüklü bir miktarda ödemeniz gerekir. Ayrıca yönetmelik gereği ikamet adresinizi büro olarak gösterme imkânınızda olmuyor. Evden çalışma olarak sürdüremiyorsunuz. Bu durumda sıfırdan bir ofis açma fikri çok avantajlı bir seçenek olarak görünmüyor. Üstelik sizler için oluşmuş hazır ofisler varken. Hazır ofis, sizler için her şey düşünülmüş konforlu ve şık tasarımla döşenmiş ofislerdir.

Sıfırdan bir büro açmak istediğinizde sadece ofis kirası değil ofis kiralıktan sonra önemli miktarlarda masraf çıkacaktır. Dekorasyon, tadilat, tamirat, mobilya gibi ofisinizi düzene oturtmak için ve görünümünüzün çok daha kaliteli olması için harcama yapmanız gerekir. Bunların hepsi olduktan sonra ise yanınıza çalışan almanız gerekir. Misafirlerinizi, müşterileriniz karşılaması için bu durumda çalışanınızın maaşı ve sigortası da zorlayacaktır. Daha sonrasında ise elektrik, su, doğal gaz, wifi, klima, mutfak, temizlik, stopaj vergisi gibi bir diğer masraflar çıkacaktır. Kiranızın önemli bir miktarı kadar stopaj vergisi ödemek zorunda kalacaksınız. Ayrıca ofisinizin de güvenliğini sağlamak zorundasınız. Binanızın girişi güvenlikli mi diye düşünmelisiniz. Ofisinizde güvenlik kamerası bulundurmalısınız. Bunlar önemli ayrıntılardır. Ve tabii ilk başta düşündüğünüzde sıfırdan bir ofis açmanın daha işin en başında önemli bir sermaye gerektirdiğini görüyoruz. Daha yeni başlıyorsanız herkeste böyle bir sermayenin olması epey zor olur. Dolayısıyla hazır ofis sizler için çok daha avantajlı bir seçenek olur.

Hazır ofisin avantajlarını kısa bir cümlede özetlemek gerekirse isminden de anlaşılacağı gibi sizin hem nakit hem vakitten tasarruf edeceğiniz ofislerdir. Ayrıca sekreter ihtiyacınızda ortadan kalkar. Ofislerimiz zaten hazır ofis olduğu için isminden de anlaşılacağı gibi zaten dekore edilmiş ofislerdir bu yüzden dekorasyon, tadilat, tamirat, mobilya gibi masraflarla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Büyüklüğüne ve dekorasyonuna göre değişen herkesin zevkine uyabilecek hazır ofislerimiz vardır. Elektrik, su, doğal gaz, wifi, klima, mutfak, temizlik, stopaj vergisi gibi harcamaları da ödemenize gerek kalmayacak. Bu harcamalardan kurtulmak sizde önemli bir seviyede refaha erişmenizi sağlayacak. Böylece bu masrafları dert etmeden sadece işinize odaklanabileceksiniz. Ve sermayenizi sadece ofise vermekten kurtulacaksınız.

İş merkezi içerisinde olduğumuz için prestij açısından sizlere önemli bir avantaj sağlar. Balgat’ta ve Kızılay’da ofislerimiz mevcuttur. Konumlarımız merkezidir. Böylece müşteri portföyünüz açıdan sizleri çok daha iyi bir seviyeye taşır. Balgat ofisimiz MHP Genel Merkezi ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı yakınında yer alan Yapım İş Merkezi’nde yer alır. Kızılay ofisimiz Meşrutiyet Caddesi’nde yer alan Özsoy İş Merkezi’nde yer alır. Ayrıç bina girişlerimiz şifrelidir ve güvenlik kamerası mevcuttur. Ofisimizin içerisinde de kamera mevcuttur. Güvenlik açısından da gönül rahatlığıyla çalışmalarınızı sürdürebilme imkanına sahip olursunuz.

Ayrıca iş merkezi içerisinde jeneratörümüz vardır. Böylece herhangi bir elektrik kesintisinde dahi çalışmalarınız aksamadan çalışmalarınızı sürdürebileceksiniz. Sizler için her şey düşünülmüş ofisler hem paradan hem de zamanınızdan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

sanalofis